Płocczanie przebadali się w Miasteczku Zdrowia ORLENU

Płocczanie przebadali się w Miasteczku Zdrowia ORLENU

Blisko 1400 płocczan skorzystało dzisiaj z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich w Miasteczku Zdrowia ORLENU. Swój słuch sprawdziło ponad 210 osób, niemal 150  skorzystało z konsultacji dermatologicznych, ponad 430 osób  wykonało badania krwi oraz EKG.  Projekt Koncernu i jego Fundacji ORLEN został przygotowany we współpracy z kilkunastu partnerami w tym z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc, Narodowym Instytutem Kardiologii, Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, CM Medica Płock oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

W niedzielę 8 sierpnia br. w ORLEN Arenie w kilkudziesięciu punktach oraz w mobilnej strefie wokół hali można było skorzystać zarówno z podstawowych badań (np. krwi, EKG, etc.) , jak i porozmawiać ze specjalistami z różnych dziedzin (pulmonologii, kardiologii czy onkologii).

– Miasteczko Zdrowia to odpowiedź na oczekiwania lokalnej społeczności, za którą czujemy się odpowiedzialni. Realizacja szeregu inicjatyw społecznych, również w obszarze ochrony zdrowia skierowanych do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego to nasze rozumienie społecznej odpowiedzialności biznesu. Miasteczko zdrowia to projekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego jest on realizowany cyklicznie. Nie zapominamy też o potrzebie kompleksowych działań w tym obszarze. Dlatego realizujemy Program Zdrowotny dla Płocka, na który w ciągu 5 lat przeznaczymy łącznie 10 mln zł – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

W ORLEN Arenie w mammobusie badania wykonało ponad 100  kobiet, z poradni kardiologicznej  skorzystało ok. 210 osób , a z konsultacji onkologicznych przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Onkologii i Centrum Medyczne Medica łącznie ok 240 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska NFZ, gdzie 100  odwiedzających złożyło wniosek o kartę EKUZ przydatną podczas podróży po Europie. Odwiedzający „Miasteczko Zdrowia” licznie korzystali z porad związanych z rehabilitacją po przebytym zachorowaniu na COVID-19. Płocczanie chętnie rozmawiali także o zaprzestaniu palenia papierosów, a punkt pomocy palącym odwiedziło blisko 60 osób.

Dzięki akcji PKN ORLEN we wszystkich trzech edycjach „Miasteczka Zdrowia”, które cieszyły się w Płocku dużym zainteresowaniem wykonano w sumie ponad 11,4  tys. badań. To potwierdza rosnącą świadomość społeczną jak istotne i ważne są regularne badania profilaktyczne oraz monitorowanie swojego stanu zdrowia.

W 2019 r. PKN ORLEN uruchomił program “Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Było to możliwe dzięki podpisaniu umów z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc na realizację programu zdrowotnego.

Celem projektu, na który PKN ORLEN w latach 2019 – 2024 przeznaczy łącznie 10 mln zł w jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc. Także wszelkich innych działań i akcji, które mają uświadomić mieszkańcom konieczność wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, co może znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby płuc.

Adresatami programu są zarówno sami mieszkańcy jak i kadra medyczna z Płocka i okolic. Więcej o programie PKN ORLEN i jednostek medycznych #ZdrowieDlaPłocka

Przewiń na górę
Skip to content