Rozszerzenie działań zdrowotnych dla mieszkańców Płocka

PKN ORLEN aktywnie angażuje się w działania ukierunkowane na ochronę zdrowia, już we wrześniu 2019 r. nawiązał współpracę z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc, w wyniku, której powstał program „Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Działania realizowane w ramach Programu są kontynuowane pomimo ograniczeń zaistniałych w związku z  sytuacją epidemiologiczną. Ponadto, Grupa ORLEN aktywnie włącza się w działania Rządu zmierzające do ochrony życia i zdrowia Polaków. Jako odpowiedzialna firma ORLEN wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowotnym lokalnej społeczności w Płocku i Ostrołęce, miastach gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne Spółek należących do Grupy ORLEN, rozszerzając działania ukierunkowane na ochronę zdrowia poprzez włączenie się w uruchomienie tymczasowego szpitalu dla chorych na COVID-19.

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku, w tym 20 na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Budowa placówki na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego jest już na poziomie 70 proc. zaawansowania. Zabezpieczony został podjazd dla karetek oraz Izba Przyjęć, a także instalacja gazów medycznych. Zgodnie z zapowiedziami, szpital tymczasowy z ok. 200 łóżkami dla chorych na SARS-CoV-2 będzie gotowy do końca listopada br.

– Realizując zadania biznesowe, musimy pamiętać o obowiązkach z zakresu społecznej odpowiedzialności. Stąd nasze mocne zaangażowanie w budowę szpitali tymczasowych. Dzięki zaangażowaniu spółek i pracowników Grupy ORLEN, budowany od podstaw szpital tymczasowy w Płocku, zakończymy w wyznaczonym terminie. Dodatkowo, mając na uwadze trudną sytuację, w jakiej znalazła się z powodu pandemii służba zdrowia, zabezpieczyliśmy w Płocku flotę niezbędną do funkcjonowania tymczasowego szpitala – karetkę do przewozu pacjentów i samochód do transportu badań i leków. Obecnie kluczową kwestią jest pozyskanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego, dlatego zachęcamy do zgłoszeń szczególnie przedstawicieli tych profesji – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Uruchomienie i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Płocku wymaga zatrudnienia personelu medycznego i wspierającego, w tym m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców.

Priorytetem jest, więc pozyskanie brakującego wykwalifikowanego personelu medycznego, który będzie bezpośrednio zaangażowany w walkę z koronawirusem i powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów.

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie szpitalrekrutacja.orlen.pl, poprzez którą odbywa się nabór.

Przewiń na górę
Skip to content