Poradnia Pomocy Palącym (PPP)

Poradnia Pomocy Palącym (PPP)  to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W PPP  palacz trafi pod opiekę lekarza, psychologa, a w razie potrzeby również dietetyka. Tak wszechstronna pomoc zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej. Lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z psychicznymi objawami odstawienia nikotyny, jak radzić sobie z utrwalonymi przez lata nawykami, sytuacjami w których najczęściej pacjent sięgał po papierosa, pomoże zidentyfikować czynniki ryzyka, tzn. takie sytuacje bądź stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko nawrotu do palenia a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji.

Jedną z najczęstszych obaw osób rzucających palenie jest zwiększenie masy ciała, którego mogą doświadczać byli palacze. Choć rzucenie palenia zwiększa takie ryzyko, ze względu na zarówno psychologiczne jak i fizjologiczne aspekty procesu odstawiania papierosów,  można temu zapobiec korzystając z porad dietetyka.   

Z Poradni Pomocy Palącym skorzystać może każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia lub po prostu myśli o tym od dawna, ale nie podejmuje decyzji.

 

  1. Zapisy pacjentów do Punktu Pomocy Palącym  w Płocku :
   Infolinia Telefonicznej Poradni Palącym
   TEL.:
   22 211 80 15
   801 108 108

   Hasło do zarejestrowania się dla pacjentów: „Program Płock”

  2. Lokalizacja:
   Centrum  Handlowe Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2; Płock, Centrum Medyczne PZU Medica
   Informacja jak dotrzeć do PPP w Płocku:
   -Dojazd samochodem: wjechać na poziom nr 3 (prowadzą strzałki informacyjne), zaparkować na miejscach wyznaczonych dla CM Medica (blisko wejścia). Siedziba przychodni zaznaczona na załączonym pierwszym rzucie na I piętrze.
   -Pieszo: wejść do galerii zgodnie z drugim rzutem, wjechać schodami ruchomymi na I piętro, siedziba przychodni jak poprzednio zaznaczona na rzucie na I piętrze.

  3. Harmonogram pracy PPP w 2020 roku:
   – sierpień: 29
   – wrzesień: 19 i 26
   -październik :10 i 24
   – listopad : 14 i 28
   – grudzień: 5 i 12

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Przewiń na górę
Skip to content